Menu
Košík 0

Príbeh o motýlikoch

Ako pre mňa začal tento projekt?

Motýlik symbol podpory útulkov

Keď niečo začne od srdca a s radosťou, je to predzvesť toho, že to bude výborné!

Moje meno je Katka a myslím si, že psík vyzerá výborne s motýlikom. Je to štýlove, elegantné a zároveň milé. Tak som ich začala vyrábať. Sama, doma, stručne - ručne.

30% z predaja darujeme útulkom a ďalším organizáciam. Motýlik FUNKY DOG je tak symbolom podpory útulkov. Každý psík, ktorý nosí motýlik ukazuje svetu, že pomáha svojím kámošom útulkáčom.

Ako to celé začalo?

Myšlienka psíka s motýlikom začala, keď som raz niekde na ulici videla maleho mixnutého jazvečíka a mal na obojku červený károvaný motýlik. Hneď som si pomyslela, že to vyzerá super a že Kadlovi (môjmu psíkovi) by sa jeden tiež určite hodil.

Motýlik som hľadala snáď 2 roky! Primárne som hľadala motýliky pre ľudí, ale nikde nič. Ani v mojích obľúbených vintage obchodoch a “sekáčoch”. Jednoducho motýliky boli vymyznuté.

Potom niekedy v lete som konečne našla jeden, čo sa mi páčil! Bolo to na dizajn trhu v Prahe a motýlik bol samozrejme vyrobený pre muža.

Od momentu, čo Kadlino mal motýlik na obojku (a nosil ho samozrejme stále), pútal pozornosť úplne každého na ulici a bolo vidno, že s ním robí radosť! Bolo to veľmi milé a mňa to tešilo. To bola tá inšpirácia, ktorá má dostala k zamysleniu “Prečo nevyrábam motýliky ja sama? Ľudí by to určite potešilo a mohli by si kúpiť motýlik aj pre svojho hafana!”

Som kreatívny človek, ktorého baví niečo vlastnoručne vyrábať. No tak som sa do toho pustila! Začala som motýliky pre psíky vyrábať popri mojej práci.

Od začiatku mi bolo jasné, že motýlikmi chcem pomáhať zvieratkám. Celý život sa zapájam do rôznych aktivít, ktoré pomáhajú opusteným či týraným zvieratkám, aby mohli byť zdravé, veselé, hravé a aby boli milované.

Z každého motýliku preto venujem 30% z predaja útulkom a ďalším organizáciam. Buď nakupujem veci, ktoré práve potrebujú alebo venujem finančné prostriedky.

FUNKY DOG som založila v auguste 2015 a všetko to začalo celkom rýchlo. Začalo to Facebookovou stránkou. Potom nadšencov pribúdalo, tak som v novembri sputila e-shop, kde prezentujem všetky kolekcie a pravideľne pridávam novinky.  

Tvárou značky je môj milovaný Mr. Cuddlo (“Kadlo”) - neobyčajný psík so silnou osobnosťou, plemeno “čisto-krvný oriešok”.

Každá fotka, ktorú mi pošlú spokojní zákazníci ma nesmierne poteší! Každý jeden psík bez rozdielu na plemeno vyzerá úplne neododateľne s motýlikom. Na stránkach či instagrame máme veľa fotiek a ich obľúbenosť je až neuveriteľná.

Motýlik sa na obojok či postroj psíka upevní jednoducho a rýchlo pomocou suchého zipsu, ktorý je našitý na pásiku v strede motýliku. 

Motýliky sú ručne vyrábané z kupovaných či recyklovaných bavlnených látok. Počas roka pripravujeme niekoľko variácií ako je letná či jesenná ale aj Vianočná a Veľkonočná kolekcia.

Liquid error: Could not find asset snippets/currencies.liquid